Malaysian Anglers Network
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Memancing dan pengguna

2 posters

Go down

Memancing dan pengguna Empty Memancing dan pengguna

Post  Gemang Wed Apr 27, 2011 8:39 pm

Aku pindahkan isu ni ke rumah kita supaya takder yang terasa.....

"Aku sindrik pun seringkali terperangkap dalam agenda dirty consumerism ni. Kenapa MNCs dalam bidang angling sanggup buat promosi juta2? Untuk pengguna atau poket mereka sendiri? Apa yg mendorong keyakinan mereka dalam pulangan? Supply vs Demand? On what basis kita provide demand? Maybe for self satisfaction kita memilih sesuatu peralatan. Truly tak salah sebegitu, after all, satisfaction is human need (maslow's hierachy anyone?). Adakah lebih baik dari buang duit tak tentu hala, kita salurkan utk conservation efforts yang ada di negara kita seperti KAGUM? I believe there are some angling related MNCs contributing towards conservationist efforts as it is for their own sake too....sustainability will ensure prolong markets.

Aku bukan la nak provoke ka apa ka...tapi aku cuma terpikir jaaa...bila aku beli benda mahai2 ni, apa basis aku? I mean, sepatutnya lagi tinggi skill memancing kita, makin kurang kebergantungan kita pada technology sebab selalunya technology tujuannya memudahkan sesuatu perkara. If we really like challenges, kita sepatutnya memilih minimalism. But betul ke gini? We do need certain qualitative aspect that comes with advancement of tech. There are pros and cons la...we need to find equilibrium, that is for certain."
Gemang
Gemang
Corporal
Corporal

Back to top Go down

Memancing dan pengguna Empty Re: Memancing dan pengguna

Post  terubuk Thu May 05, 2011 3:41 pm

Bagi aku pengguna high end product ni hanyalah untuk memuaskan nafsu
semata-mata... Zaman dulu2 reel yang tak da teknologi canggih seperti masa kini
pun mampu menaikkan ikan saiz gedabak/gerabak keretapi...

Fight sengsara guna reel ol' skool?
Bukan ke pertarungan itu yang kita cari semasa memancing sebenarnya?

Aku bukan la nak kutuk pengguna reel mahal ni....
Sebab aku ada juga berangan nak memiliki reel yang mahal seperti Daiwa Saltiga...
malangnya langkah2 untuk merealisasikan impian itu aku tak buat langsung....
Jadi ianya hanyalah angan-angan kosong sahaja... drunken

Aku memang setuju ngan pendapat Gemang....
Sepatutnya, lebih tinggi skill lebih kurang kebergantungan terhadap teknologi....

Aku lebih respect dengan individu yang menggunakan set up yang biasa2 aje tapi hasilnya luar biasa.... king
terubuk
terubuk
Major
Major

Back to top Go down

Back to top